HAKKIMIZDA

Günümüzde Müteahhitlik sektörünün gelmiş olduğu nokta ve bunla bağlantılı olarak ortaya çıkan ihtiyaçlar düşünüldüğünde “modüler teknik hacimler” önemini daha iyi anlayabiliriz. Bu noktadan hareket ederek Atlantis Çelik Makina 2010 yılında ihtiyaca uygun Teknik Odalar üretmeye başlamıştır.
Teknik Odalar; Mekanik ve Elektrik Sistemlerin, taşınabilir konteynırların içlerine ihtiyaca göre yerleştirilerek, farklı ebat ve hacimlerde teknik alanların yaratılması işidir. Teknik Odalar hızlı kurulum , kolay taşınım, yüksek dayanım, çevreci, fonksiyonel mühendislik çözümleriyle pek çok avantaj sağlamaktadır.

Teknik odalarda kullanılan enerji çeşitliliği nedeniyle sistemler, AR-GE ve İnovasyon oldukça açıktır. Güneş ve rüzgar enerjileri, jeotermal enerji kaynakları, odun, kömür, doğal gaz ve çevresel atıklardan elde edilen değişik tür ve özellikteki yakıtlar Teknik Odalar’da kullanılabilir.

Oda ebatları uluslararası konteyner ölçülerinde deniz aşırı taşımaya uygun olarak imal edilmektedir. Konteynerların yan yana veya üst üste montajı kolayca yapılarak büyük hacimli teknik alanlar çok kısa sürede oluşturulabilir.
Teknik odaların ve iç tesisatlarının atölye ortamında imal edilmeleri, imalat kalitesinin kontrol edilebilmesine ve doğru yönetilmesine olanak sağlamaktadır. Pek çok imalatın ihtiyaca göre hazırlanması ve bitmiş ürünün kısa sürede teslim edilebilmesi ve mobil aplikasyonu sayesinde her geçen gün daha fazla tercih edilmektedirler.